Usługi poligraficzne

Punkt jest nieczynny do odwołania

Wydruki wielkoformatowe, plotowanie

Chcesz wydrukować planszę, plakat?
Żaden problem… drukujemy, przycinamy, składamy.

Plakat to materiał reklamowy, który jest umieszczany w miejscu publicznym, aby przyciągnąć uwagę jak największej liczby odbiorców. Tego typu ogłoszenie ma za zadanie zaciekawić przechodnia chwytliwym hasłem lub grafiką. W wyraźny sposób rozreklamuje wydarzenie kulturalne,
koncert czy kampanię społeczną.

Idealny wybór dla wszystkich, którym zależy na tym, aby ich materiały reklamowe i informacyjne były wydrukowane w nasyconych i przykuwających oko barwach.

Możliwe rodzaje papieru przy nadruku atramentowym:

  • matowy papier (130 – 150 g/m²)
  • błyszczący papier FOTO GLOSY (190 g/m²)

Przyjmujemy zlecenia drogą mailową, jednakże każdorazowo wymagany jest wcześniejszy kontakt telefoniczny (+ 48 504 206 996).

Wszystkie ważne elementy w projekcie (grafiki, teksty, schematy, itd.) powinny znajdować się 5 mm od linii cięcia.

Zaleca się przygotowywanie projektów z ramkami lub znacznikami cięcia. 

Kilka uwag odnośnie przygotowania plików:

PDF – W przypadku projektów wektorowych wszystkie teksty należy zamienić na krzywe (Ctrl+Q). W przypadku prac rastrowych należy spłaszczyć wszystkie warstwy. Optymalną jakość wydruku można uzyskać przygotowując grafikę w rozdzielczości 250-300 dpi.

TIFF – Należy spłaszczyć warstwy przed zapisaniem pliku. W celu zmniejszenia rozmiarów pliku z projektem zaleca się użycie kompresji LZW.

JPG – Nie zaleca się stosowania dużej kompresji plików, gdyż obniża ona znacząco jakość otrzymanej grafiki.

Jeśli masz problem z przygotowaniem pliku do profesjonalnego wydruku, możesz zlecić to naszym specjalistom. 

Skanowanie

Domowy skaner nie spełnia Twoich wymagań? Chcesz zaoszczędzić swój czas?

Zależy Ci na dobrej jakości obrazu? Zeskanujemy dla Ciebie niemal każdy dokument, tekst, mapę, obraz!
Przetworzymy dokumenty do elektronicznej formy. Nasi pracownicy zeskanują dostarczone dokumenty zgodnie z Twoimi preferencjami.

Posiadamy skanery wielkoformatowe kolorowe oraz czarno-białe.

Otrzymane dane skopiujemy na Twój dysk, ewentualnie nagramy na nośniki CD lub DVD.

Uwaga!
Skanery wielkoformatowe są maszynami przelotowymi, więc skanowanie dokumentu o formacie większym
od A3 wymaga podania go w arkuszu, tzn. musi istnieć techniczna możliwość wypięcia go z dokumentacji.

Ksero, druk oraz składanie rysunków technicznych w formacie do A0+

Architektom, projektantom i inżynierom budowlanym oferujemy ksero, druk rysunków technicznych oraz wykresów liniowych – na papierze o gramaturze 80 g/m2.

 

Materiały

Biały papier
Standardowy rodzaj papieru używany do druku czarno-białego, zwłaszcza do liniowych rysunków technicznych.

Kalka
Półprzezroczysta kalka używana do druku rysunków technicznych, wykorzystywana również jako estetyczne urozmaicenie wydruku.

 

  • Uwzględniając codzienne potrzeby architektów, projektantów, firm budowlanych i developerów proponujemy natychmiastowy wydruk i błyskawiczną dystrybucję.
  • Nie masz czasu na wizytę w naszym punkcie usługowym? Nie szkodzi, gotowe zlecenie możemy Ci doręczyć pod podany adres. Na obszarze województwa śląskiego dostarczamy GRATIS!
  • Aby zapewnić kompleksową usługę w naszym punkcie, oferujemy składanie rysunków technicznych do formatu A4 z marginesem do wpięcia lub do teczki.
  • Rysunki drukowane lub kopiowane w naszej firmie składamy GRATIS!

Drukowanie i kopiowanie małoformatowe

Druk i usługi ksero w małym formacie (do A3)
Chcesz wydrukować coś w małym formacie? Zależy Ci na krótkim czasie realizacji i wysokiej jakości wydruku?

Druk cyfrowy to idealne rozwiązanie np:
oferty handlowe, materiały reklamowe, cenniki, materiały na konferencje, instrukcje obsługi, plany, raporty, materiały szkoleniowe, teczki kadrowe, zestawienia, foldery, książki, prace dyplomowe, licencjackie, magisterskie, inżynierskie, doktorskie, opracowania szkolne, wszelkie pomoce naukowe.

Większość zleceń realizujemy w bardzo krótkim czasie.

Dokumenty wykańczamy zgodnie z Twoim życzeniem – składamy, docinamy, laminujemy, dziurkujemy, zszywamy, bindujemy, oprawiamy itp.

Dzięki zamówieniu online można złożyć zamówienie nie wychodząc z domu czy z biura.

Gotowe zlecenie możesz odebrać osobiście lub możemy doręczyć pod podany adres. Na terenie Śląska dojazd GRATIS!

Wydruk i oprawa prac dyplomowych

Druk i oprawa prac dyplomowych są naszą specjalnością, dlatego mamy w tej dziedzinie wieloletnie i bogate doświadczenia.

Bez względu na to, czy jest to praca licencjacka, magisterska, czy doktorska, przeważnie są drukowane i oprawiane na ostatnią chwilę.
Prace dyplomowe drukowane u nas to gwarancja estetycznego wyglądu i najwyższej jakości wydruku!
W każdej Pracy muszą być spełnione odpowiednie warunki, aby była stworzona zgodnie z kanonami i bez problemu przyjęta przez Promotora i Dziekanat.

Najlepiej przed przystąpieniem do pisania Pracy jest wiedzieć, co musi być spełnione, aby podczas druku nie było z nią problemu (spis treści, numerację stron, marginesy, wersję jednostronną i dwustronną, do twardej oprawy, miękkiej – termo bindowana, na jakim papierze). My taką wiedzę posiadamy i chcemy ustrzec naszych klientów przed niepotrzebnymi błędami, nerwami z tym związanymi, a także dodatkowymi kosztami. Przed wydrukiem nasi pracownicy są w stanie wyłapać ewentualne błędy i zaproponować, w jaki sposób można lub trzeba je poprawić.

Zapraszamy do naszego punktu ksero (najlepiej przed przystąpieniem do pisania pracy), aby tak ważna część studiów przebiegła w miarę możliwości bez problemowo i zakończyła się sukcesem.

W celu uniknięcia problemów wynikających z drukowania z programów Microsoft Office
oraz Open Office – ZALECA SIĘ ZAPISANIE PLIKU Z PRACĄ W FORMACIE PDF.

Oprawianie dokumentów

Oprawy dokumentów

Wybierz najlepszy dla siebie rodzaj oprawy spośród wielu rodzajów opraw:

Oprawa broszurowa
Klasyczna oprawa, którą wszyscy znamy ze szkolnych zeszytów – zszyta na grzbiecie zszywkami (dwie zszywki).

Oprawa w listwę
Oprawa przy użyciu specjalnego, wsuwanego grzbietu w postaci plastikowych listew zaciskowych, które są wsuwane na obłożony okładkami dokument.

Bindowanie
Najprostszy do wykonania rodzaj oprawy, w związku z czym jej przygotowanie jest możliwe w bardzo krótkim czasie. Często uzupełnia się ją o plastikową folię i sztywną tekturę, które pełnią funkcję przedniej i tylnej okładki. Użycie plastikowego grzbietu umożliwia dodawanie, ujmowanie lub zmianę kolejności stron w uprzednio oprawionym dokumencie. Możesz w ten sposób oprawić nawet 500 kartek w formacie od małego notesu do A3.

Zastosowanie:
prace dyplomowe, licencjackie, magisterskie, inżynierskie, rozprawy doktorskie, oferty handlowe, materiały reklamowe, cenniki, materiały na konferencje, instrukcje obsługi, plany, materiały szkoleniowe, teczki kadrowe, dokumenty archiwalne, zestawienia, foldery, książki, opracowania szkolne, wszelkie pomoce naukowe,

Bindowanie COIL (spirala)

Najszybsza, a zarazem najpopularniejsza forma scalania dokumentów za pomocą plastikowej spirali oraz przeźroczystej okładki i kartonu. Metoda wykorzystywana praktycznie w każdej branży – jest bardzo estetyczna oraz wygodna dla końcowego odbiorcy.

Termobindowanie
To najprostsza metoda oprawiania dokumentacji. Wystarczy umieścić dokumenty w okładce z klejem i włożyć do termobindownicy. Dokumentacje są lekkie, płaskie i odporne na uszkodzenia. Proces oprawiania trwa zaledwie minutę, nawet gdy oprawiasz 500 kartek. Dokumentacje wyglądają naprawdę fantastycznie i ogromnie podnoszą jakość prezentacji Twojej firmy.

Zastosowanie:
prace dyplomowe, licencjackie, magisterskie, inżynierskie, rozprawy doktorskie, oferty handlowe, materiały reklamowe, materiały na konferencje, instrukcje obsługi, listy obecności, plany, ekspertyzy, kosztorysy, procedury, materiały szkoleniowe, certyfikaty, dyplomy, zaświadczenia, listy referencyjne.

Oprawa SOFTCLEAR
Miękkie okładki z przednią stroną wykonaną z przezroczystej folii umożliwiającej podgląd pierwszej strony dokumentacji. Tył okładki wykonany z kartonu w kolorach: czarnym, niebieskim, bordowym, granatowym i zielonym.

Zastosowanie:
prace dyplomowe, licencjackie, magisterskie, inżynierskie, rozprawy doktorskie, oferty handlowe, materiały na konferencje, dokumenty archiwalne, oferty przetargowe, certyfikaty, dyplomy, wyróżnienia, listy referencyjne, uprawnienia, kroniki zakładowe, dokumenty archiwalne szkoły.

C-BIND Sytem
Najbardziej trwały rodzaj oprawy, o eleganckim wyglądzie. Dokumenty nie są dziurkowane, zszywane, ani sklejane. Strony są zaciskane do okładki z metalowym profilem C. Powierzchnia okładki może być pokryta elegancką imitacją skóry.

Zastosowanie :
prace dyplomowe, licencjackie, magisterskie, inżynierskie, rozprawy doktorskie, oferty handlowe, materiały na konferencje, dokumenty archiwalne, oferty przetargowe, certyfikaty, dyplomy, wyróżnienia, listy referencyjne, uprawnienia, kroniki zakładowe, dokumenty archiwalne szkoły.

Laminowanie

Laminowanie, czyli pokrycie druku folią z tworzyw sztucznych, jest prostym i skutecznym sposobem na zabezpieczenie Twoich dokumentów przed zniszczeniem, zabrudzeniem, wilgocią czy podrobieniem. Ma również liczne walory estetyczne.

W naszych punktach usługowych laminujemy materiały do formatu A3.

W swoim asortymencie posiadamy folię 2×100 mikronów – jest to laminat standardowy idealny do zabezpieczenia dokumentów (laminacja obustronna). Występuje w formacie A6, A5, A4 i A3.

Papier firmowy na papierze 90 g/m2

W ramach tej kategorii możesz zamówić: listownik, dokument wstępnie zadrukowany np. fakturę do dalszego zadruku na drukarce.

Nadruk na CD, DVD

Oferujemy Państwu wysokiej jakości pełno-kolorowe nadruki na płytach CD lub DVD. Ten sposób jest idealny dla projektów, które mają zostać wykonane w bardzo krótkim czasie. Jakość wydruku jest bardzo wysoka
(podobna do offsetu). Wszystkie płyty z nadrukami wykonywane w naszej firmie posiadają warstwę lakieru,
który chroni kolory oraz płytę przed rozmazaniem, oraz nadaje połysk.
Pamiątka Chrztu Świętego, Pamiątka pierwszej Komunii Świętej, Ślubne i wiele innych okazji.